Nie kończące się upiększanie…

Nie kończące się upiększanie…

W niniejszym artykule chcielibyśmy wspomnieć o sytuacji z którą dość często się spotykamy przy tworzeniu stron internetowych a która to powoduje iż start e-biznesu, na własne życzenie klienta, odwleka się z pierwotnie planowanych kilkunastu dni, do kilku albo i kilkunastu tygodni…

Sytuacja taka ma miejsce kiedy nad potrzebami biznesowymi zaczynają górować nadmiernie wyczulone zmysły artystyczno-estetyczne. Niekończące się zmiany kształtów czcionek lub ich kolorów, przestawianie przycisków z jednej na drugą stronę i z powrotem, dziesiątki albo i setki podmiany zdjęć , itp… powodują iż zamiast generować upragnione przez Klienta zyski, konkurencja zaczyna wyprzedzać i przyciągać klientów do siebie. Z biznesowego punktu widzenia, w obecnych realiach – gdzie czas odgrywa kluczową rolę w prowadzeniu biznesu (zwłaszcza e-biznesu) dalece odradzamy naszym klientom tego typu zachowania. Strona powinna być możliwie szybko zbudowana, zapełniona treścią, w pełni działającą od strony funkcjonalnej a przy tym zachować atrakcyjny wygląd. Dopiero z czasem, w kolejnych etapach można myśleć o systematycznej i cyklicznej jej rozbudowie i modyfikacji. Dzięki czemu cele e-biznesowe Klienta, a tym samym zyski, rozwijają się szybciej i równolegle do aspektów wizualnych czy funkcjonalnych stron (np. nowe funkcje).

Każde kolejne pomysły, wdrażane na istniejącej i funkcjonującej już stronie powodują iż nie nudzi się ona szybko naszym klientom, ponieważ sukcesywnie rozwijać ją można w kolejnych tygodniach czy modyfikować wizualnie. Takie rozwiązanie zdecydowanie zalecamy naszym Klientom i prosimy aby nie zapominali co jest GŁOWNYM CELEM ich strony internetowej, jeśli ma służyć ona do celów e-biznesowych.

Pozdrawiamy!
Zespół FB21.PL