Samo się napisze… samo się sfotografuje…

Samo się napisze… samo się sfotografuje…

Jednym z najważniejszych, tuż obok bezpieczeństwa, wyglądu i funkcjonalności strony internetowej aspektów tworzenia i utrzymywania strony internetowej jest jej TREŚĆ , potocznie (z ang.) nazywana „CONTENTEM”. Mamy tu na myśli zarówno stronę merytoryczną (teksty) jak i wizualną (np. zdjęcia produktów czy szata graficzna strony). Potencjalni Klienci często zgłaszają się do Nas mając: pomysł na stronę, kilka samodzielnie (i dzielnie 😉 wykonanych fotografii, najczęściej własnym telefonem komórkowym, kilka podstawowych informacji i … bardzo mało czasu (dla Nas) na realizację 😉

Chcielibyśmy zatem udzielić naszym potencjalnym, przyszłym (i obecnym również – serdeczni pozdrawiamy!) dać cenną radę, czyli taką która pozwoli im zaoszczędzić czasu i pieniędzy , a roboczogodziny – wiadomo – kosztują :)Zanim zgłoszą się Państwo do jakiejkolwiek firmy tworzącej strony (w pierwszej kolejności oczywiście zapraszamy do Nas 😉 należy zatem dobrze przygotować materiały W SZCEGÓLNOŚCI TEKSTOWE ORAZ ZDJĘCIA.

W przypadku TEKSTÓW warto pamiętać iż ciężar sporządzenia tych informacji spoczywa, w ogromnej mierze,  na Kliencie – nikt lepiej niż SAM KLIENT nie będzie wstanie opisać słowami swojego e-biznesu poprzez np. przedstawienie swoich Współpracowników, produktów, czy chociażby Historii powstania Firmy.
Sugeruje się by naszkicować sobie plan strony np. poprzez pryzmat „MENU” i poszczególnych jego sekcji np. „O Nas”, „BLOG”, „e-SKLEP”, „Kontakt”, „Opis Produktów”, „Nasi Klienci”, „Firmy Partnerskie”, „Cele Firmy”, itp… Tekst powinien być zwięzły, spójny merytorycznie, oraz sprawdzony pod względem ortograficznym, stylistycznym i oczywiście merytorycznym. Im więcej tekstu, tym więcej będzie można zamieścić na stronie, jednak należy zachować tu umiar i rozsądek by nie przytłoczyć klientów nadmiarem (zwłaszcza zbędnych) informacji, a skupić się na meritum. Tekst przesyłamy raz, sprawdzony i zweryfikowany – każde kolejne poprawki i modyfikacje rozliczane są w ramach dodatkowych, odrębnych płatności, dlatego warto dobrze ową treść przygotować.

W przypadku ZDJĘĆ i materiałów WIDEO – staramy się by materiał WIDEO był możliwie krótki czasowo, osobiście polecamy filmy nie dłuższe niż 30 sek. Dłuższe materiały można zamieścić na dedykowanym kanale Youtube (w czym również możemy Państwu pomóc w ramach dodatkowej usługi). Odnośnie FOTOGRAFII staramy się przesyłać zdjęcia wyraźne i o formacie nie mniejszym niż 1280×720 i nie większym niż 4K. Nasi Pracownicy zajmą się ich obróbką tak aby możliwie bez utraty jakości zmniejszyć ich objętość, ażeby strona wczytywały się możliwie szybko. Oczywiście nie zapominamy o prawach autorskich lub licencji umożliwiającej nam ich wykorzystanie na stronie. W przypadku braku fotografii zostaną wykorzystane te które standardowo wchodzą w skład zakupionej kompozycji (tzw. „templatki”) szaty graficznej. Ewentualnie zachęcamy do skorzystania z fotografii DARMOWYCH DO UŻYTKU BIZNESOWEGO których znaleźć można wiele w internecie – w takim jednak przypadku prosimy o wskazanie źródła ich pobrania oraz licencji/informacji/zgody od autora na takie ich wykorzystanie. W razie gdyby nie mieli Państwo na to czasu można zlecić nam odpłatne wyszukiwanie takich zdjęć, wówczas nie muszą Państwo tracić czasu i sił na poszukiwaniach.

i na koniec BARDZO WAŻNA UWAGA! Musimy posiadać prawa autorskie lub LICENCJĘ na użycie na naszej stronie wszelkich wyżej wymienionych materiałów!

Pozdrawiamy,
Redakcja FB21.PL